Obiteljska biblioteka Gotthardi-Škiljan

Tijekom ljeta 2009. godine Knjižnica Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti svoj je fond obogatila vrijednom donacijom obiteljske biblioteke gospođe Renate Gotthardi-Škiljan, dugogodišnje muzejske savjetnice, ravnateljice Kabineta grafike HAZU te voditeljice Valvasorske zbirke grafika u vlasništvu Metropolitanske biblioteke u Zagrebu. Krajem rujna dovršeno je preuzimanje darovane biblioteke od koje je opći fond knjiga, koji broji preko 7.000 svezaka te oko 180 svezaka starih knjiga, preuzela Knjižnica HAZU, dok je 871 knjiga iz područja povijesti umjetnosti, s naglaskom na grafiku, odmah preseljena u prostorije Kabineta grafike HAZU. Probrani ostatak koje knjižnica neće zadržati distribuirati će se uz popis ostalim akademijinim knjižnicama te institucijama u skladu sa njihovim područjima interesa.

Više na:

HKD Novosti