Redovite članice Akademije

Povodom Međunarodnog dana žena, kojim globalno obilježavamo i slavimo društvena, gospodarska, kulturna i politička postignuća žena, ali i pozivamo na akciju za ubrzanje ravnopravnosti i ukazujemo na postojeće nedostatnosti, Knjižnica HAZU se posebno osvrće na rad iznimnih žena akademkinja, redovitih članica Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti.

One su povjesničarke književnosti, povjesničarke umjetnosti, liječnice, biologinje, ekonomistice, pravnice, književnice, lingvistkinje, inženjerke prehrambene tehnologije, filologinje, muzikologinje. Svaka izvanredna u svom području, ostavlja dubok trag u hrvatskoj znanstvenoj i društvenoj stvarnosti.

Pozivamo vas da se upoznate s našim akademkinjama, njihovim radovima i kratkim biografijama na stranicama Digitalne zbirke HAZU:

Redovite članice Akademije