Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu je na natječaju Baština na mreži: izradi virtualnu izložbu u NSK, a u sklopu projekta Baština na mreži: znanstvenici predstavljaju kulturnu baštinu Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu, odabrala i nagradila prijedlog Knjižnice Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Knjižnica HAZU predložila je virtualnu izložbu pod naslovom “Rane studentice prirodoslovlja i matematike na Sveučilištu u Zagrebu”, a prijedlog je izradila viša knjižničarka Nataša Daničić u suradnji s dr. sc. Tihanom Luetić (Odsjek za povijesne znanosti HAZU) i izv. prof. dr. sc. Tihomirom Vukeljom (Fizički odsjek PMF-a).

NSK nagrađuje odabrane prijedloge novčanom nagradom, financijskom potporom digitalizacije građe iz fonda NSK, tehničkom podrškom pri izradi virtualne izložbe kao i diskovnim prostorom za objavu izložbe. Čestitamo i drugom laureatu, Hrvatskom glazbenom zavodu, s virtualnom izložbom: Ostavština skladatelja Blagoja Berse u fondovima Nacionalne i sveučilišne knjižnice i Hrvatskoga glazbenog zavoda u Zagrebu.

Izvor: https://www.nsk.hr/rezultati-nagradnoga-natjecaja-bastina-na-mrezi-izradi-virtualnu-izlozbu-u-nsk-2/