Noć knjige ’24. u Knjižnici HAZU

Knjižnica HAZU u Noći knjige otvara izložbu povodom 500. obljetnice smrti oca hrvatske književnosti pod nazivom “Marko Marulić i Akademija“, s posebnim dodatkom “Marulić o miru”.

Izložba donosi izbor djela iz fonda Knjižnice HAZU koja posjetitelju prvenstveno nastoje prikazati doprinos Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti u proučavanju života i rada Marka Marulića kroz prizmu bogate znanstvene i izdavačke djelatnosti Akademije. Pored Akademijinih izdanja, u nekoliko vitrina izložena su i značajna izdanja drugih nakladnika iz fonda Knjižnice koja dočaravaju Marulićev lik i djelo.

Nadovezujući se na ovogodišnju temu Noći knjige, u jednoj posebnoj vitrini nazvanoj Marulić o miru izloženi su izvornici Marka Marulića iz Zbirke starih i rijetkih knjiga u kojima se tematizira MIR.

Izložba će biti otvorena do kraja godine.

Početak programa Noći knjige: 23.04.2024. u 10:00 h.
Kraj programa Noći knjige: 23.04.2024. u 18:00 h.

Za sve posjetitelje bit će organiziran već tradicionalni Mali besplatan antikvarijat.