Izložba: Ivana Brlić-Mažuranić, prva žena članica Akademije – MHK 2024.

Danas počinje Mjesec hrvatske knjige koji traje do 15. studenog u sklopu čega će se u narednom periodu održavati brojni programi i aktivnosti s ciljem promicanja čitanja, važnosti knjiga i knjižnica. Ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige pod naslovom “Pričaj mi…” ističe vrijednost pripovijedanja i kazivanja, posebice onih književnih vrsta koje pripadaju usmenoj književnosti, kao što su bajka ili legenda. Inspiracija za ovogodišnju temu je i obilježavanje 150. godišnjice rođenja Ivane Brlić-Mažuranić čije je književno stvaralaštvo ostavilo traga na brojne generacije.

Knjižnica Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti je priredila prigodnu izložbu posvećenu upravo Ivani Brlić-Mažuranić, prvoj ženi u Hrvatskoj koja je postala članica Akademije.
Ovdje možete pogledati katalog izložbe, a samu izložbu razgledajte u prostorima knjižnice do 15. studenog, svakim radnim danom od 9 do 15 sati.